alijas rubrikas

Vecās koka grīdas atjaunošana

30 komentāri

Pēc nopietniem un nenopietniem mēģinājumiem turpināt ar iesākto – remonta aprakstiem, šoreiz galdā lielā rubrika par to, ko darīt un ar ko sākt, ja esat nonākuši dzīvoklī, kur kādreiz, zem 11-18 krāsu kārtām ir bijusi īsta koka grīda. Pieļaujams, ka tāda pavisam īsta, bez krāsas kārtas tā nav nevienam kalpojusi, jo mode krāsot grīdas sākās vairāk kā 100 gadus atpakaļ.

Un tomēr, pateicoties tam, ka tā tika krāsota, mums ir iespēja tikt pie labas kvalitātes grīdas dēļiem, kas zem krāsas ir saglabājušies. Visbiežāk tādas grīdas ieraugam šādā stāvoklī un mūsu gadījumā dzīvoklī, kuru remontējām, tās bija tādas:

Lēmumu, ko darīt ar grīdām atlikām līdz pēdējam brīdim. Redzams bija, ka tas būs viens no remonta lielākajiem murgiem un jau galvā šāvās vairāki varianti kā no tā izvairīties, piemēram, liekot jaunus dēļus virsū (parketu), varbūt ieklāt laminātu?? Nē, nē, tikai ne laminātu. Kāda jēga bija restaurēt vecos koka logus!
Grīda bija jāslīpē.

Esmu redzējusi kā slīpē jaunus dēļus pirms to tālākas apstrādes, bet šis bija pavisam cits stāsts. Informācijas nolūkos, apzvanīju ss sludinājuma numurus, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Vienus puišus pasaucu, lai novērtē. Teica, ka viņiem ir pieredze vecu grīdu slīpēšanā, bet ar šādu grīdu nevarot dot nekādu garantiju, jo nezina, kas tur būšot apakšā. Taču piedāvāja to izdarīt par 11-12 Ls/kvm līdz gatavai grīdai ar špaktelēšanu un laku pēc manas izvēles, t.i. 550 Ls uz šo dzīvokli… un tas aizņemšot apmēram 1 nedēļu.

Lēmums, par to vai darīt pašiem, vai to uzticēt diviem ss puišiem aizņēma vēl kādas 2 nedēļas. Tagad domājam, ja būtu to uzticējuši darīt viņiem, tad iespējams, ka pēc vecās grīdas krāsas noņemšanas, šie būtu cilvēcīgi paprasījuši vēl kādu latiņu par kvm pa virsu, jo nebija tā, kā bijām to iedomājušies – noslīpē nost, izsūc putekļus un var ķerties špaktelēšanai utt. Bet par visu pēc kārtas.

Grīdas pirmapstrāde:

1) noņem vecās grīdlīstes (jārēķinās, ka var sabojāt sienas apmetumu, tas var nodrupt, un tas arī gadījās mums)

2) grīdā iedzen naglas (parasti tās iet vienā līnijā, ar kurām tika pienaglota grīda), pēc kurām grīdā paliek neglīti caurumi, kurus vēlāk aizšpaktelē

3) ap grīdas perimetru, kur grīda satikās ar grīdlīsti, var “noiet” ar karstā gaisa fēnu, jo tur krāsas sabiezējums ir 10x vairāk nekā uz pārējās grīdas

Iekārtas un nepieciešamā atribūtika:

1) grīdas lentveida slīpmašīna

2) mazā lentas slīpmašīna malu slīpmašīnai (mēs iztikām ar leņķa slīpamšīnu, kas mums bija)

3) slīplentas, dažāda rupjuma, mūsu gadījumā tās bija tikai nr.16 un nr.60

3) putekļusūcējs

4) sejas maskas un ausu aizbāžņi/austiņas skaņas slāpēšanai, kā arī labs darba apģērbs, jo putekļi iet visur.

Vairāk, soli pa solim par grīdas slīpēšanu var palasīt šeit – kā pareizi noslīpēt dēļu grīdu

Šim darbam mums vajadzēja noīrēt pašu lielo slīpmašīnu, ko dabūjām arī caur ss, Kārlis, kas dzīvo Iļģuciemā tel. 26322771. Paņēmām uz 3 dienām tai skaitā uz 2 brīvdienām, jo tad sanāca lētāk. 3 dienas, tas bija vajadzīgs lai noslīpētu 3 istabas (guļamistaba, viesistaba un virtuve) strādājot non-stop no rīta līdz vakaram.

Darbu sākām ar nr 16 smilšpapīru (kas praktiski izskatās uz smilšpapīra uzbirdināti naglu gali).

Kad krustu šķērsu bija pāriets pāri visam ar 16. rupjuma smilšpapīru, tad dēļi izskatījās tā, it kā tiko ēvelēti. Tad ņēmām ar 60-to rupjumu un procesu atkārtojām. Slīpletnās aizgāja 5 rupjās un 4 smalkākās. Pēc visiem noteikumiem, vajadzētu vēl iet pāri ar nr.80 un nr.120 bet mūs apmierināja izskats jau pēc nr.60 un ņemot vērā samērā grūto darbu un spriedzi, kā arī novērtējot vēl turpmāko darbu, nolēmām šeit ar slīpēšanu apstāties. Tā apmēram izskatās grīda, kad ir pabeigts darbs ar lielo slīpmašīnu:

Kā redzat, daudzās vietās neizdevās veco krāsu noņemt, jo grīda bija šur tur nelīdzena, šur tur nonēsājusies. Šos palikušos pleķus, kā arī malas ņem nost ar leņķa slīpmašīnu un attiecīgi arī sākot ar rupjāko graudu līdz smalkākiem… Strādā tik daudz, kamēr pašiem apmierina rezultāts, vai ir jau tik tālu apnicis, ka ir vienalga! (ja remotnē pats, tad šāda pieeja strādā).

Tad nāca, manuprāt, visnepatīkamākais un arī ne visvieglākais darbs – grīdas šķirbu iztīrīšana no tā, kas tur n-tos gadus ir krājies iekšā, putekļi, netīrumi, krāsa.. Pavadot 2 nedēļas guļus stāvoklī, ar kaltu un āmuru, izsitot un izkasot šķirbu saturu… Vai to maz kāds varētu darīt par samaksu, un cik tas maksātu? Taisot remontu pats saviem spēkiem, tu vairs nedomā cik tas varētu maksāt, tu vienkārši dari, un dari visu, ko vajag darīt…

Tad, kad pienāca brīdis pēdējai šķirbai, sajūta bija tāda, ka nu jau viss ir galā, remonts ir pabeigts – neizsakāms prieks jippiii!!
Atstarpes starp dēļiem bija kā nu kur. Citur pavisam sakļāvušies, citur atkal gandrīz 1 cm. Vai to visu atkal špaktelēt ciet? Tā parasti dara. Bet ne-e… vairākas nedēļas pavadot krabīša formātā un rāpojot atpakaļ, izjūtot sāpes un tirpas plaukstās pirms gulētiešanas… Tika nolemts pielikt punktu, aizšpaktelēt TIKAI naglu vietas un tad nolakot. Špaktelēt nācās apmēram 3x, jo katru reizi tā iekrita caurumos. Tur, kur bija vislielākās šķirbas (virtuves grīda), tika ielikti implanti.

Tā izskatās grīda pēc naglu caurumu aizšpaktelēšanas. Pēc tam šīs vietas atkal noslīpē ar smalko smilšpapīru un tad jau var teikt, ka grīda ir gatava tālākai apstrādei. Mēs izlēmām to lakot ar ūdensbāzes laku. Eļļota grīda ir skaista, taču nav tik praktiska, un to kopt ir grūtāk, tā arī smērējas (pluss, savukārt ir, ka tā vēlāk vairs nav jāslīpē, tik kārtīgi jāizberž un jānoeļļo atkal).

Mēs izmantojām ūdenī šķīstošu akrila parketa laku (pusmatētu) Neokron M no Rīgas Laku un Krāsu rūpnīcas. Pēc pirmās kārtas uzklāšanas, grīda ir viegli jāpārslīpē, lai nogludinātu koka struktūru. Tad vēl 2 x vai 5x piemēram virtuvē, kur lielāka slodze, un rezultāts mūs apmierināja!

Grīdas dēļi izskatās dabīgi, uz pirmo acu uzmetienu, liekas, ka tie nav apstrādāti vispār. Nav arī lakas nedabīguma sajūtas. Ar šķirbām esam samierinājušies, mums ir arī jaudīgs putekļusūcējs.

Kopējās izmaksas šim projektam uz 45 kvm grīdas aptuveni 200 Ls jeb 4,50 Ls/kvm un viens mēnesis darba (strādājot pa vakariem un brīvdienām)!! :)

Grīda pēc lakošanas


//

Advertisements

30 thoughts on “Vecās koka grīdas atjaunošana

 1. kur var noīrēt slīpmašīnu?

 2. Izskatās ļoti labi.
  Pats arī esmu iesācis grīdas remontu un esmu noskatījies krāsu!
  http://www.buvdarbiem.lv/apdares-materiali/krasas/krasa-gridam

  Ko jūs domājat par šo izvēli? Vai būs laba?

  • Krāsot arī nav ne vainas, izvēlēties toni, kas patīk. Ir projekti, kur krāsots arī ar ūdens/lateksa bāzes krāsu grīdām, arī nav ne vainas. Pie normālas noslodzes pārkrāsojama pēc apmēram 2-3 gadiem.

 3. šuve nav jākasa ar skrūvgriežiem un kaltīm vai ko tml. bet gan to dara ātri ar fleksi ar dimanta ripu 30 min 15 kvadrātmetri.

 4. izdarīju tā pat,bet šuves pildīju ,jo platums ir no 6mm-1cm,šuves ielīmēju lina virvi.

 5. Labdien! Vai varat palīdzēt ar padomu? Grasos uzsākt grīdas lakošanas darbus un esmu noskatījis šādu laku > http://www.vivacolor.lv/products/lacquer-floor-akva-laka/ Vai šī laka ir laba?

 6. atļaušos teikt, ka baidat cilvēkus.. Darīju to pašu, dzīvoklī. Grīdas tādā pašā stāvoklī uz 50 kvadrātmetriem. Noslīpēju 3h laikā. Pāris stundas padarbojos ar skrūvgriezi un putekļusūcēju spraugām. +/- divas dienas špaktelēju. Nākošā dienā pārgāju ar 60 slīppapīru un kārtībā. Kopumā laiks – 4 dienas. + viena diena lakošanai vēl, kas nav paveikta, bildes būs pēc tam. Mēnesi tur gribot nevar izvilkt….

 7. oi, tik skaisti. Un salīdzinoši lēti. Visur, kur skatos – piedāvā atjaunot par apmēram 550-600Ls (50km2). Vai to slīpmašīnu Jums veda uz mājām vai braucāt paši tai pakaļ? un cik tie strādātāji tur bija?
  mana grīda patlaban izskatās šādi, jo es ar’ tumši brūno krāsu nomainīju pret baložu pelēko, bet tagad gribas to visu nost… vien baida tas, ka daudzi saka – iespējams naglas par daudz un uz āru – var sabojāt slīpmašīnu, šķirbas, kas mani nudien tracina (nav jaudīgs putekļusūcējs) un vienā vietā iečīkstas, kad uzkāpj virsū ;)

 8. Piedāvāju masīvkoka (parketa) grīdas atjaunošanu.
  Darbs ar materiāliem 7,00Ls/m2 (apjoms no 40m2)
  29158977

 9. Paldies par iedvesmu, es ar saņēmos šo darbu izveikt pats, te mans pirms un pēc :)

 10. Jā,no attēlā redzamās slīpmašīnas skaļums ir ļoti jaudīgs,tadēļ nokārtojiet pie apsaimniekotāja dokumentu,kas oficiāli ļauj jums veikt būvdarbus.Apjomu līdz 25km2 var noslīpēt 2 dienās,domāju,ka paies nedēļa,kaimiņi aizmirsīs divu dienu “lidlauka efektu”,un atkal jums laipni pados labienas!:)Jā,un korķus bliež āra tikai tā,tāpēc nākas izlīdzēties ar paštaisītajiem drošinātājiem un biežiem pārtraukumiem slīpēšanā(lai atdzesētu sadali un “korķu vietas”).Rakstiet uz valdis.vs@inbox.lv,ja vēlaties tikt pie skaistas koka grīdas,nokonsultēsim,sarēķināsim,uztaisīsim.Tas ir tā vērts!

 11. vai aparāts korķus nesita ārā?

 12. Paldies! Bet tomēr ceru, ka atradīsiet kādu kompromisu.

 13. un ko jums par to visu teica kaimiņi? es labprāt izdarītu tāpat, bet mani kaimiņi ir tik neiecietīgi, ka sūdzētos jau pēc pirmās slīpēšanas dienas :(

  • Kaimiņi neteica neko, bet piekrītu, skaļums nenormāls. Var mēģināt izkarināt paziņojumu kāpņutelpā kā arī personīgi apstaigāt kaimiņus- elementāra komunikācija, nedomāju, ka kāds teiks Nē.

   • diemžēl mani kaimiņi ir tādi, ka tur pat ar šokolādi aizejot bija tracis, kad fleksējām sienām reģipša profilus. Bet to grīdu tik ļoti gribās skaistu. Un Jums ir pasakaina grīda :)

 14. Atpakaļ ziņojums: Reiz dzīvoja šausmīga virtuve.. « alijas rubrikas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s